Skype 5.9 přináší ... reklamy (které lze vypnout)

Právě se objevila nová verze Skype 5.9. Seznam novinek je uveden například zde.

Od verze 4 je bohužel každá další verze spíše horší. Například ve verzi 5 má seznam kontaktů zbytecně velké mezery mezi jednotlivými řádky, tak��e je více vyplýtváno dnes již tak vzácné vertikální rozlišení. Verze 5.9 ovšem posunula hranici opět dále, protože obsahuje otravné reklamy ve spodní části hlavního okna.

Několikrát  jsem to zavřel tlačítkem (X) vpravo nahoře a objevovalo se to stále znovu. Po kliknutí na reklamu se otevře odkaz v prohlížeči, který vede na web Skype. Od té doby to přestalo asi na čtvrt hodiny otravovat, ovšem pak znovu. Stejně tak se reklama objeví hned po příštím spustění Skype. Je otázkou, zda-li zmizí dobitím kreditu.

Opět to tedy zmenšuje plochu pro seznam kontaktů, zaplácanou již teď zbytečně velkými tlačítky Add a Contact a Group.

Uvidíme jak dále. Například otravné okno Skype Home Screen ve verzi 5.5 bylo nakonec také odstraněno. Naštěstí to nevypadá, že by ve verzi 5.8 byla nějaká bezpečnostní chyba, kvůli které by bylo nutné hned instalovat novější verzi.

 

Aktualizace: Podle komentáře lze reklamy (znovu) vypnout v nastavení Options -> Notifications -> Alerts & Messages. Změna se projeví až po restartu Skype. Vypadá to, že je třeba po instalaci verze 5.9 zkontrolovat, zda se toto nastavení znovu neaktivovalo. Děkuji za upozornění.

Komentáře (1) -

Komentáře jsou uzavřeny