Visual Studio 2012 RC - proč to vypadá tak hnusně ?

Bude tomu den, kdy Microsoft uvolnil novou zkušební verzi Visual Studia 11 2012 RC. Pokud jste již viděli předchozí verze, zřejmě vás vyděsil naprosto zbytečně nepraktický "černo-bílý" vzhled připomínajicí spíše nějaký grafický než vývojový nástroj. Důvody které k tomu Microsoft vedou lze těžko pochopit. možná určitá pomatenost směřovaním k mobilním aplikacím. Jenže tohle má být stále vývojový nástroj, nejen designer pro Metro aplikace. Nelze to označit jinak než hnusné.

Grafické změny v aktuální verzi jsou popsány zde Visual Studio 11 User Interface Updates Coming in RC a těžko říct o kolik procent je to lepší či horší. Každopádně je to celé především zbytečné, protože to nepřináši žádnou užitnou hodnotu. Úsměvná je například debata nad titulky oken psané jen velkými písmeny. V nové verzi udělali vývojáři ústupek, ovšem pro změnu zase použili velká písmena u položek menu Yell Jako by snad byl management placen od počtu velkých písmen ve Visual Studiu Laughing

Hrdinou dne se stává Richard Banks protože našel hodnotu v registru, kterou se dají tyto pitomé velké písmena v položkách menu alespoň vypnout. Doufejme že tu možnost Microsoft nakonec neodstraní, když už to tam "musí" být. Ještě kdyby tak šlo najít další položku, kterou to přepnout zpět na vzhled normálně použitelné desktopové aplikace.

Hloupé změny za každou cenu

Tento rok je vůbec zvláštní v počtu nesmyslných změn u zavedených a časem prověřených věcí. Například firma Lenovo u nové řady notebooků ThinkPad odstranila tradiční klávesnici, která je svým rozložením a barevnými kombinacemi již bezmála dvacet let prověřená. A nahradila ji u všech modelů generickou "bankomatovou" klávesnicí ve stylu Apple. Má smysl si kupovat takový produkt, když už nepřináší nic jedinečného oproti záplavě dalších zaměnitelných (nepoužitelných) notebooků ?

Aktualizace

Zde je možné dát hlas pro Leave VS 2010 theme (and the theme editor extension) as an option.

Komentáře (1) -

  • Kam se to asi všechno řítí. Už dlouho říkám, že nové verze přicházejí moc rychle, rozhodně rychleji, než se ve verzi aktuální udělá dobře větší projekt. Kdyby se jednalo jen o inovace, tak vem to čert, ale Microsoft nás zřejmě postupně utluče hromadou nových cloudových a nevímjakých technologií dřív, než člověk dodělá svůj "normální" desktopový nebo serverový projekt.
    Jinak k těm velkejm písmenům. Kdo nechce měnit registry... visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/1cd0c3ae-ea51-424e-9fb7-c5768ba1c377
Komentáře jsou uzavřeny