Vaše licence Visual Studia 2013 je zatuchlá ... Exit Visual Studio

Jedna z novinek ve Visual Studiu 2013 je možnost sdílení nastavení přes MSDN účet, kterou Microsoft nazývá Connected IDE a měla prý být volitelná. Opravdu tomu tak je ?

Je mé Visual Studio zatuchlé nebo spíše zvětralé ?

Po instalaci finální verze Visual Studia 2013 z MSDN se mi již několikrát objevila notifikace s varováním This license will expire in 2147483647 days. ... Your license is getting stale and must be updated in 14 days.

VS 2013

 

Jsem sice zastáncem toho, že počítač bez internetového připojení dnes nemá smysl ani zapínat, na druhé straně mi takové omezení a neustálá snaha o vynucení si příhlášení do MSDN účtu přijde velmi obtěžující. Je to ten z klasických WTF momentů kde si říkáte, proč to všechno ? V kódu mají evidentně chybu, protože licence na "Int32.Max days" jistě vydrží déle než celé lidstvo. Pokud je chyba v tomto, těžko věřit že se nebude díky podobné chybě sdílet více informací než je zdrávo.

Otázkou je, co tedy Microsoft sleduje tím, že moje licence Visual Studia se mu zdá být zatuchlá ? Že by to byly ty zahnívající ikony, které časem ztrácejí barvu ?

Aktualizace po 18 dnech

Zajímalo mne co se stane, pokud se do MSDN účtu během 14 dnů nepřihlásím a po té spustím "zatuchlé" Visual Studio. Jak se dalo tušit, Visual Studio se odmítne spustit a jediné co můžete dělat je se buď poslušně přihlásit do MSDN účtu pro aktualizaci zatuchlé licence nebo stisknout tlačítko "Exit Visual Studio" a jít třeba ven ...

Po kliknutí na odkaz "Check for an updated license" se objeví dialog s rozmazaným písmem, takže jde evidentně o embedovaný Internet Explorer prvek do kterého máte zadat přihlašovací údaje. O tom kam se vlastně zadávají a jestli je komunikace zabezpečená se nedozvíte nic.

Jsem zvědav jak často se bude toto prudítko aktivovat, každopádně neplatí, že sdílení nastavení Visual Studia přes MSDN účet je jen volitelné. Mám pocit, že v poslední době toho dělá Microsoft špatně čím dál tím více.

Komentáře (1) -

  • Moc pěkný. Smile
    Mě osobně "baví", jak dostávám stále méně volnosti při instalaci. V dávných dobách se z toho dalo vyřezat skoro všechno, co člověk nepoužívá. A teď? Instalátor pořeboval na disku 8GB a všechny nepotřebnosti typu VB apod mi tam stejně nacpal... Hlavně, že je všechno cloudový. Jo a neumí to makra, prej to nepoužívalo ani 1% vývojářů. To bylo jen první zjištění.
Komentáře jsou uzavřeny