Záhadná Microsoft aktualizace KB3035583

V těchto dnech se přes Windows Update začíná objevovat aktualizace KB3035583. Nejdříve byla zařazena do Optional, teď už dokonce mezi Important. Z popisu Microsoftu se toho moc nedozvíme:

Update enables additional capabilities for Windows Update notifications in Windows 8.1 and Windows 7 SP1

Zajímavější informace najdeme v diskusím fóru Eset v příspěvku KB3035583: Windows Update is an adware/PUA/PUS/PUP for Windows 10 upgrade Vypadá to, že jde o notifikaci, která má uživatele Windows 7 a 8.1 nalákat na upgrade Windows 10. Co je ovšem ještě horší, německý magazín Heise tvrdí, že jde zároveň o jakýsi downloader.

Ve fóru se dále objevují příspěvky s problémy po této aktualizaci, včetně BSOD.

Představa že něco začne (samo) stahovat a instalovat aktualizaci na novou verzi operačního systému je děsivá. Navíc něco takového nedává u staršího hardware ani smysl, protože podpora výrobců hardware pro nové operační systémy (především u notebooků) je obvykle špatná a přináší to nakonec více starostí než užitku. Stějně tak si neumím představit aktualizaci instalovaných aplikací, nový OS je třeba nainstalovat vždy na čistý stroj a vše znovu nainstalovat a nastavit. Což je práce na týden i více.

Prozatím jsem tuto aktualizaci odstranil. Obávám se, že Microsoft jde na to opět špatně a pokud bude toto "prudítko" značně otravné, nakonec tím opět uživatele spíše naštve.

Komentáře jsou uzavřeny