Microsoft nechce Skype na vašem Windows tabletu

Microsoft se stále nepoučil v přístupu k zákazníkům. Zatímco posledně nereagoval na kritiku ze strany uživatelů desktopů a notebooků ohledně UI Windows 8, které je ovšem dobře optimalizované pro tablety, teď se pro změnu snaží naštvat uživatele Windows tabletů. Těch není mnoho a po tomto kroku jich bude možná ještě méně.

Od 7. července 2015 má být kompletně odstrižena Modern Windows (Metro) Skype aplikace s tím, že uživatelům bude nabídnuto pouze stažení desktopové verze. Toto se netýká Windows RT zařízení, kterých je ovšem velmi málo. Desktopová verze Skype je na tabletech samozřejmě takřka nepoužitelná, protože pro ně není dobrě optimalizována. Nepodporuje totiž Connected standby režim (to mohou jen Windows Store aplikace), ani oznámení na Start obrazovce a další, které jsou součástí Windows 8 ekosystému na tabletech. Kuriózní je, že doposud ani aktuální verze 7.5.0.102 nepodporuje High-DPI awareness, takže celé uživatelské rozhraní působí na stejném zařízení rozmazaným dojmem, oproti původní verzi.

Přejděte na Windows 10

Microsoft v onom článku na blogu tvrdí, že do Windows 10 připravuje integraci Skype. To je pěkné, nelze ale přece uživatele nejdřív odstřihnout a slibovat jim, že někdy za pár měsíců bude nějaká náhrada. Tím spíše, že aktualizace současných zařízení na Windows 10 nemusí být bezproblémová, protože vyžaduje aktivní podporu výrobců (drivery a speciální utility). A ti chtějí logicky prodávat především zařízení nová.

Vyjímka pro Windows RT

Nelogičnost celého tohoto kroku je vidět i na tom, že stejná Skype aplikace bude po uvedeném datu stále funkční na Windows RT zařizeních. Nemůže tedy nadále fungovat i na Windows 8 ? Má být toto další "vstřícný" krok Microsoftu jak donutit uživatele k upgradu na Windows 10 co nejdříve ?

Windows na tabletu ?

Všimněte si, že článek na Skype blogu se jmenuje "A More Efficient Skype Experience for Your PC". Nevím jestli lze tablety označit za PC, spíše to vypadá, že Microsoft nepovažuje tento segment za důležitý nebo si jej ani neuvědomuje. Chce tedy Microsoft vůbec Windows na tabletech ? Co si z toho mají odnést současní uživatelé, není lepší a jistější si příště pořídit raději tablet na jiné platformě ?

Microsoft to zdá se opět nepochopil.

Komentáře jsou uzavřeny